Džudo klub Famos uspješan na 2. Međunarodnom turniru Doboj open 2019.

Objavio:

trebevic.net

- prije 5 mjeseci u

Foto izvor: rtvdoboj.org

Tokom proteklog vikenda održan je 2. Međunarodni džudo turnir “Doboj open 2019”, na kojem je učestvovalo 48 klubova sa 500 takmičara iz sedam zemalja. Na turniru, osim takmičara iz BiH, učestvovali su i džudisti iz Srbije, Hrvatske, Austrije, Slovenije i Slovačke.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu osvojio je Creativ iz Graca (Austrija), na drugo se plasirao Srpski soko iz Zvornika, a treće mjesto zauzeo je Famos iz Istočnog Sarajeva.

Od 5 starosnih kategorija: mlađi poletarci, poletarci, mlađi pioniri, stariji pioniri i kadeti dzudo klub Famos bio je najuspješniji u prve 3 kategorije i druga ekipa turnira za starije pionire.

“Uzimajući u obzir da smo u Doboj poveli samo 15 takmičara i da nismo imali nikoga u konkurenciji kadeta, prezadovoljan sam osvajanjem pehara za treće mjesto u sveukupnom plasmanu. Napomenuću da su svi moji takmičari osvojili neku od medalja”, naglasio je trener Famosa Željko Šiljegović.

Osvajači medalja su:
U9 2011 I MLAĐI DJEČACI (najuspješniji)
ANDRIĆ NIKOLA       1 mjesto
VUJIČIĆ LAZAR          1 mjesto
KARIVAN VIKTOR     3 mjesto

U 11      2009/2010  DJEČACI (najuspješniji)
VELETIĆ MILIJAN         1 mjesto
NOVAKOVIĆ NIKOLA   1 mjesto
VUJIČIĆ LAZAR           2 mjesto
ANDRIĆ NIKOLA          3 mjesto
NOVAKOVIĆ VELJKO   3 mjesto

U 13    2007/2008  DJEČACI (najuspješniji)
ŠEHOVAC SAŠA          1 mjesto
VUJIČIĆ DUŠAN           1 mjesto
CRNOVČIĆ IVAN           1 mjesto
NOVAKOVIĆ ALEKSA     2 mjesto
NOVAKOVIĆ MILAN      3 mjesto

U 15    2005/2006  DJEČACI  i DJEVOJČICE (drugo mjesto)
SIMOVIĆ ANDREA             2 mjesto
ŠKRBA SANJA                 3 mjesto
MILIĆ ANDREJ                 3 mjesto
ĆOSOVIĆ VUK                3 mjesto

Famos je još jednom dokazao snagu i uspjeh svog podmlatka koji dominira tatamijem na domaćim i međunarodnim takmičenjima na kojima redovno osvaja najsjajnija odličja.