Objavio:

trebevic.net

- prije 2 sedmica u

Ostali sportovi

Proteklog vikenda održano je Državno prvenstvo BiH u Vitezu, gdje je učešće uzeo džudo klub ”Randori” iz Istočnog Sarajeva.

Na prvenstvu je nastupilo više od četrdeset judo klubova iz cijele BiH, a takmičari Randorija ostvarili su veliki uspjeh.

Zlatni su bili Strahinja Škrba je u kategoriji st.pionira do 34 kg, Uroš Mačar takođe u kategoriji st.pionira do 46 kg gdje je i potvrdio svoju dominaciju u ovoj kategoriji. Lazar Ždrale je u kategoriji st.pionira do 50 kg osvojio zlato i tako zadržao titulu prvaka BIH treću godinu zaredom.

Stefan Banjanin je osvojio 3.mjesto u kategoriji st.pionira do 50 kg. Polufinalni meč je voljom žrijeba radio sa klupskim kolegom Ždralom.

Filip Golijanin je u kategoriji st.pionira do 73 kg osvojio bronzu. Meč za medalju je radio sa klupskim kolegom Nikolom Pandžićem, koji je uzeo plasman petog mjesta.

Lav Divljan je u kategoriji juniora do 66 kg osvojio prvo mjesto, iako je tek ušao u juniorsku konkurenciju, dok je Vuk Divljan je u kategoriji juniora do 73 kg osvojio srebro.

Svi finalisti Prvenstva BiH su se plasirali na Balkansko prvenstvo, tako da Randori ima 5 plasmana na Balkansko prvenstvo.

Generacija 2005 /2006 je vec 3.godinu ubjedljivo najbolja ekipa u BIH u njihovoj uzrasnoj kategoriji, tako da je Randori proglašen za najbolju ekipu starijih pionira u BIH i proglašen za sveukupnog pobjednika prvenstva BIH za 2019. godinu u konkurenciji st.pionira i st.pionirki .

U juniorskoj konkurenciji iako samo sa dva predstavnika, JK Randori zauzeo je treću poziciju u ekipnom plasmanu.

Ekipu su predvodili treneri Stefan Majdov i Nikola Pljevaljčić.

Glavni trener JK Randori, Ljubiša Majdov izrazio je zadovoljstvo
ostvarenim rezultatima.

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.