trebevic.net

- prije 1 mjesec u

Ostali sportovi

Foto izvor: Sport DC

Rukometaši Slavije sinoć su u Istočnom Sarajevu savladali Maglaj 27:25 (13:11) u prvoj utakmici 4. kola Premijer lige.

Prvo poluvrijeme proteklo je u Slavijinoj kontroli utakmice. Igrali su čvrsto u odbrani predvođeni sjajnim golmanom Močevićem i nisu dozvoljavali lake golove gostima iz Maglaja. U prvoj polovini prvog poluvremena malo su “kašljali” u napadu. Fantastičan je bio golman Maid Džanbegović kojeg su ponijele dvije zaustavljene kontre na samom početku. Ipak, Slavija uspijeva i da za njega pronađe rješenje, te na odmor odlaze sa +2, 13:11.

I nastavak drugog poluvremena donio je jednu kontrolu Slavijine igre koja uspijeva da ode na +4, 19:15. Ipak, poslije toga upadaju u jednu krizu, koju gosti kažnjavaju i dolaze poslije duže vremena na -1, pa je Goran Tomić bio primoran da zove timeout. Dao je on rezultat i sjajni Hrbat vraća Sokolove na +2. Na ulazu u posljednjih deset minuta gosti imaju dva napada da poravnaju, ne uspjevaju, ali ni Slavija ne uspjeva da se odlijepi. Dosta je, inače, bure bilo u drugom poluvremenu, i jedni i drugi su imali velike prigovore na suđenje poprilično nesigurnog para Hrstić-Rašić, a sve je kuliminiralo u posljednjih desetak minuta kada su uspjeli da izrevoltiraju svojim odlukama i kompletnu dvoranu u Istočnom Sarajevu.

Revolt domaće publike brzo je prerastao u erupciju oduševljenja nakon što Močević brani zicer, a Hrbat sa dva gola iz sedmerca odvodi Slaviju na +3, 25:22.

Do kraja utakmice, Slavija uspijeva da očuva prednost, te savlada goste iz Maglaja 27:25.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Adis Hrbat sa 10 pogodaka, a pratio ga je Ivan Benić sa šest. Na golu je bio odličan i Miloš Močević sa 10 odbrana. Kod gostiju, Damir Kadrić je postigao sedam golova, Eldar Memišević šest, a na golu je bio Maid Džananović sa deset intervencija.