Ju-jitsu klub Slavija zvanično najbolji u RS-u: 155 medalja u prethodnoj godini

Ostali sportovi

Foto izvor: FB

Na juče održanoj redovnoj skupštini Ju jitsu saveza Republike Srpske, Ju jitsu klub Slavija iz Istočnog Sarajeva proglašen je za najbolji klub ovog tipa u Srpskoj.

Na taj način ponovljen je prošlogodišnji uspjeh i odbranjena je titula prvaka.

“Slavija” je šestu godinu za redom bila domaćin međunarodnog turnira na kojem je učestvovalo preko 300 takmičara iz 7 zemalja okruženja.

Sportisti ovog kluba su prethodne godine nastupili na 17 takmičenja u 8 različitih zemalja regiona i Evrope gdje su osvojili 89 zlatnih, 40 srebrnih i 26 bronzanih medalja.

Titulu prvaka Balkana i Evrope osvojio je Matić Lazar, dok je Bujak Davor postao balkanski i evropski viceprvak.

Takođe, Ju-jitsu tim “Slavija” u 2019. godini osvojio je i bronzanu medalju u Jadranskoj ligi u konkurenciji 7 ekipa iz 5 država.