trebevic.net

- prije 3 godine u

Košarka

Foto izvor: Getty images

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.

Zvezda je doživjela osmi poraz u takmičenju, na diobi je 9-12. pozicije, dok je grčki velikan stigao do devetog trijumfa, četvrtog u nizu, za drugo mjesto na tabeli.

Olimpijakos je uprkos neigranju Jorgosa Printezisa i Danijela Heketa lako slomio tim Dejana Radonjića, trojkama Meta Lodžeskog je stekao dvocifrenu prednost sredinom drugog perioda (30:20) i bez problema priveo meč kraju.

Zvezda je držala priključak samo u prvom kvartalu, ali bez šuta za tri poena (2/17), uz dosta izgubljenih lopti i bespotrebnih koraka, crveno-beli nisu imali način da pariraju domaćinu.

Radonjić je imao dosta opcija u prvih 15-ak minuta, poentirala su čak devetorica igrača, pa je Zvezda držala priključak za domaćinom (22:18). Međutim, Olimpijakos lako stiže do dvocifrene razlike u drugom (30:20), posle serije Meta Lodžeskog od tri trojke.

Grčki velikan stiže i do +13, Zvezda sredinom drugog perioda uspjeva dobrom odbranom da smanji na 39:32, ali Olimpijakos pojačava ritam u završnici i na poluvreme odlazi sa +11 (45:34).

Olimpijakos nastavlja u istom ritmu te serijom 5:0 stiže do maksimalnih 16 poena prednosti (50:34), ali nalet domaćina zaustavlja Kuzmić koji sa sedam poena u trećem kvartalu održava crveno-bele koliko-toliko u životu (56:43).

Domaćin pada sredinom poslednje četvrtine, Jović i Gudurić serijom poena vraćaju Zvezdu u život (69:62), ali nije bilo vremena za više od ublažavanja poraz, pa Olimpijakos stiže do treće pobjede u nizu nad Zvezdom (73:65).

Oba tima igraju nove mečeve već za dva dana, Crvena Zvezda čeka Real, dok Olimpijakos gostuje Bambergu.