Objavio:

trebevic.net

- prije 4 godine u

Košarka

Dvadesetjednogodišnji Somborac još jednom je bio najbolji pojedinac Denver Nagetsa u pobjedi nad Klipersima u Los Anđelesu – 106:102.

Joka je za 32 minuta na parketu ubacio 24 poena (9/13 za dva, 2/3 za tri), deset uhvaćenih lopti, četiri asistencije i tri ukradene lopte, uključujući i pogođenu dvojku, a potom i trojku u samom finišu susreta.

Gosti iz Kolorada sjajno su otvorili meč, vodili su 14 razlike na poluvremenu, međutim – dozvolili su domaćima da uzvrate i preuzmu vođstvo u posljednjoj dionici. Ipak, Jokić (deset poena u posljednjoj četvrtini) je uz Vilija Bartona i Danila Galinarija sačuvao trijumf svom timu.

I Galinari i Barton postigli su po 23 poena, s tim da je Barton imao i osam skokova, odnosno šest asistencija, dok je Italijan dodao 11 skokova i tri krađe.

Kod Klipersa se najviše istakao Džamal Kroford sa 24 poena, šest asistencija i četiri skoka, ali ga je na pravi način pratio samo Ostin Riversa sa 19 poena i pet uspješnih dodavanja. Deandre Džordan upisao je 12 poena i 11 skokova, Brendon Bas imao je isti broj poena, a Rajmond Felton 10.