Euroliga: Teodosić opet najbolji, derbi večeri pripao Panathinaikosu

trebevic.net

- prije 4 godine u

Košarka

Košarkaši CSKA iz Moskve slavili su novu pobjedu u drugom krugu Eurolige.

Oni su na domaćem terenu porazili košarkaše Khimkyja rezultatom 108:98. CSKA je bolje otvorila meč i prvu četvrtinu riješila sa 28:23. Sljedeća tri perioda igre su prošla u blagoj dominaciji domaćih što im je u konačnici bilo dovoljno da slave sigurnu pobjedu. Do trijumfa ih je vodio Miloš Teodosić sa 26 poena, dok je De Colo dodao 19. S druge strane, Shved je imao 16 poena.

Košarkaši Cedevite doživjeli su i šesti poraz u drugom krugu Eurolige. Oni su izgubili na gostovanju kod Lokomotive Kuban rezultatom 87:63. Domaće je do pobjede vodio Randolph sa 28 poena, dok je za Cedevitu Bilan ubacio 11 poena. Nemanja Gordić je za 20 minuta na parketu ubacio devet poena uz tri asistencije.

Ekipa Darussafake slavila je novu domaću pobjedu, a ovog puta su bii bolji od Unicaje rezultatom 78:55. Oni su na taj način upisali drugi trijumf u drugom krugu, a prethodno su bili bolji od Crvene Zvezde.

Real Madrid je na gostovanju u Njemačkoj došao do pobjede nad Brose Basketsom rezultatom 90:86. Goste iz Madrida su do pobjede vodili Sergio Llull sa 21 i Felipe Reyes sa 18 ubačenih poena, dok je u redovima poraženog tima najbolji bio Radius Miller sa 20 poena.

Ekipa Laboral Kutxe je pred svojim navijačima savladala Žalgiris rezultatom 71:65, a junaci pobjede španskog tima bili su Adams sa 17, Bourousis sa 16 i Causer sa 14 poena. U ekipi Žalgirisa su po 13 poena ubacili Vougioukas i Jankunas.

U derbiju večeri odigranom u Atini, Panathinaikos je rezultatom 76:71 savladao Fenerbahče, koji je nakon osam kola i dalje prvoplasirani tim u grupi E. U pobjedi grčkog tima najviše su se istakli Williams sa 14 i Raduljica sa 13 poena, dok je u ekipi Fenera bolji od ostalih bio Udoh sa 19 ubačenih poena.