trebevic.net

- prije 2 sedmica u

Košarka

Foto izvor: FIBA

Košarkaška reprezentacija Srbije je zabilježila prvu pobjedu u drugoj fazi Svjetskog kupa u Kini i obezbijedila mjesto u četvrtfinalu.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su savladali Portoriko sa 90:47 i slijedi im duel sa Španijom, u kom će biti odlučen prvoplasirani tim u Grupi J.

“Orlovi” su od početka utakmice nametnuli svoj ritam igre i ni u jednom momentu nisu dozvolili protivniku da meč učini rezultatski neizvesnim.

Već poslije nekoliko minuta igre Srbija je imala dvocifrenu prednost (15:4), a na kraju prve deonice je imala višak od devet poena.

U tom periodu je fantastično odigrao Boban Marjanović i upisao deset poena, da bi u drugoj četvrtini proradio i šut – precizni sa distance su bili Marko Gudurić i Nemanja Bjelica.

Na poluvremenu je Srbija imala 23 poena prednosti, u trećem kvartalu su samo nastavili u tom ritmu, a uz to je bilo i mnogo prostora za egzibicije, od kojih bi neke mogle da se podvedu i pod pojam “pretjerivanje”.

Ipak, sve je došlo na svoje, prije svega zbog čvrste odbrane, pa je Srbija imala i višak od 30 poena, pri rezultatu 65:35.

U poslednjoj deonici je Srbija došla i do prednosti od 40 poena i rutinski privela meč kraju.

Selektor Đorđević je iskoristio priliku da raspodijeli minutažu svim igračima i odmori neke koji su iznijeli najveći teret tokom prve faze takmičenja.

Uskoro opširnije…

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.