trebevic.net

- prije 2 sedmica u

Fudbal

Foto izvor: Tanjug/AP

Crveno-bijeli su poslije preokreta pobijedili Olimpijakos na stadionu “Rajko Mitić” u 2. kolu B grupe Lige šampiona – 3:1 (0:1).

Gosti iz Pireja su poveli golom Semeda u 37. minutu, poslije velike greške Borjana, izjednačio je Vulić u 62. minutu, a tačku na meč poslije sjajno izvedenih kornera stavili su Milunović i Boaći.

Prelomni trenutak meča bio je 57. minut kada su Grci ostali s igračem manje poslije isključenja Benzije.

Crvena zvezda je solidno otvorila utakmicu, držala je loptu u svom posjedu, ali ponavlja se već par utakmica da crveno-bijeli teško dolaze u situaciju da upute udarac ka golu protivnika. I kako je vrijeme proticalo domaćin je bio sve dalje od mreže Olimpijakosa, a Grci sve konkretniji i opasniji. Iako su za razliku od meča sa Totenhemom u 1. kolu duel počeli bez Valbuene, Podensea, Giljerma i Elabdelauoija, znali su kako da umrtve meč, “razvuku” protivnika, a onda mu zadaju udarac.

Gerero je sa dva udarca, prvo nogom a potom i glavom nagovijestio nevolje za Crvenu zvezdu, ali je tim Vladana Milojevića u tim trenucima imao dosta sreće, jer je lopta prošla pored stative. Olimpijakos možda jeste zaslužio da vodi u prvom poluvremenu, ali ne na naćin na koji je to zaista i učinio. Gosti su izveli slobodan udarac, lopta je letjela ka Semedu koji se kretao ka korner liniji, a onda je šutirao direktno u gol i pogodio. U tome mu je pomogao golman Borjan, koji je izuzetno slabo reagovao, kao da se i sam iznenadio i lopta mu je ispod ruke otišla u mrežu – 0:1.

Zvezda je u nastavku je morala da zaigra ofanzivnije, međutim, nije trener Milojević reagovao sve do isključenja Benzije. Milojević je prvo uveo Vulić u igru, a ovaj mu se odužio golom već u 62. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu i “spakovao” je u mrežu preciznim udarcem po zemlji. Zatim je Milojević na teren izveo drugog napada Boaćija, u igri je logično ostao i Tomane, tako da je totalna ofanziva mogla da krene. Sasvim solidno gosti su odolevali do pred kraj uutakmice, a onda je njihov otpor slomljen za samo par minuta. Prvo je Marin sjajno izveo korner, a Milunović glavom sproveo loptu u mrežu za 2:1. Potom je Marin ponovo pokazao kakav je majstor kada je loptu “servirao” i na glavu u Boaćija koji je bacio Grke u nokdaun – 3:1.

Na kraju utakmice broje se samo golovi i bodovi, a Crvena zvezda je u obe kolone upisala broj tri.

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.