Završene A i B grupa na Memorijalnom turniru “Boško Vujadin”

Objavio:

trebevic.net

- prije 2 godine u

Fudbal

Utakmicama trećeg kola sinoć su završena takmičenja u grupama A i B na Memorijalnom turniru “Boško Vujadin”. Od ranije poznatom četvrtfinalisti Mesnoj industriji “Sara” pridružili su se sinoć i momci iz ekipe Pekara “Zlatno zrno” kao drugoplasirana ekipa grupe A, te Kafana Vasa Ladački i Kafe Euro iz grupe B.

Prva utakmica večeri nije odigrana jer se Kafe Moskva nije pojavila na turniru, te je Mesna industrija Sara sa devet bodova prošla grupu. Drugi meč grupe bio je ujedno i najbolji meč večeri. Sjajan futsal su pokazale mlada ekipa Kompexa i Pekara Zlatno zrno, daleko iskusnija.

Zlatno zrno je konačno došlo gotovo kompletno pa su uspjeli da ostvare pobjedu koja im je bila potrebna za prolaz dalje, ali do nje nisu stigli lako. Vučina Šćepanović je sve sam uradio kod prvog gola uz desnu aut liniju, i kao na tacni uposlio Dragana Bjelicu kojem nije bilo teško da spakuje loptu iza leđa Šiljegovića. Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a prednost je duplirana u drugom kada Zlatno zrno izvodi sjajnu akciju a Aleksandar Simić pogađa gol Kompexa po drugi put. Nakon tog gola momci u narandžastim dresovima su stisnuli, dok je starijoj ekipi Zlatnog zrna pomalo i nestalo snage. Iskoristili su to, i preko Nikole Popovca u 34. minutu uspjevaju da smanje rezultat. Napali su oni i dalje, pokušali i sa viškom, ali je dobrana “pekara” na čelu i sa večeras raspoloženim Ognjenom Zirojevićem sve odradila kako treba i stigla do pobjede.

Pred ovu utakmicu Kafani Vasa Ladački je bio dovoljan i bod za prolaz dalje u meču sa Vojkovići-Centar ekipom koja je ostala bez šansi za prolaz u četvrtfinale. Nije dobro počelo za njih jer Milan Ruduljić koristi uspavanost odbrane i pogodio za 1:0. Pokušavali su i jedni i drugi da stignu do pogotka. Vojkovićani da se časno oproste, a momci iz Vase Ladačkog da se vrate u igru za četvrtfinale. Nije išlo ni jednim ni drugim, ali su obje ekipe bile veoma blizu pogotka u prvom poluvremenu. Sve do drugog poluvremena kada dolazi do preokreta.i Kafana Vasa Ladački stiže do pobjede od 3:1 i četvrtfinala. Bivši igrač “Tanga”, Dragan Jovančić je dva puta pogodio mrežu Fržovića, a jedan gol je dodao i Andrej Rakanović.

Ishod ove utakmice jasno je pokazao da za prolaz u narednu fazu u direktnom duelu odlučuju Kafe Euro i Džudo klub Famos. Ko pobijedi ide dalje, a nerješen rezultat odgovara džudistima. Kafe Euro je sjajno počeo . Slobodan Milovanović se razigrao kada je bilo najpotrebnije i već u prvoj minuti doveo svoju ekipu do prednosti. Nije dugo prošlo, a Kristijan Ikić je svojim novim golom duplirao prednost u ovom susretu. Ipak, samo dvije minute kasnije džudisti se potpuno vraćaju u susret. Miloš Soknić smanjuje rezultat u petoj minuti, a Goran Dubovina šutem izdaleka koji se odbija od jednog igrača Eura i vara golmana Šarovića poravnava na 2:2 u 7. minutu i ponovo utakmicu dovodi u egal. Borili su se i jedni i drugi, a nervoza je sve više rasla što je rezultatovalo i velikim brojem žutih kartona, pogotovo za ekipu DŽK “Famos”. I onda kada se samo čekao posljednji zvižduk, praktično u posljednjim sekundama Slobodan Milovanović svojim drugim golom kažnjava pospanost odbrane i dovodi svoj tim do vođstva od 3:2.

U nastavku susreta Kafe Euro je pokušao da smiri utakmicu, te da brzim akcijama zaprijeti golu Anđića što su i uradili, te preko paljanskog dvojca Vladan Đapić-Filip Radović postižu još dva pogotka za konačnih 5:2 i put u četvrtfinale gdje će čekati prvoplasiranu ekipu iz grupe D.

Danas se završava grupna faza turnira utakmicama u grupi C i D.