Objavio:

trebevic.net

- prije 4 godine u

Fudbal

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića danas su u okviru 17. kola Druge lige Republike Srpske, savladali Glasinac na Sokocu rezultatom 1:2, golovima Tešanovića i Vitkovića.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći u 8. minutu kada je Vujičić šutirao ali sa same gol crte loptu je izbio odbrambeni igrač Famosa Frganja. Još jednu dobru priliku za Glasinac propustio je Arbinja čiji je šut odbranio Divčić.

Na samo startu drugog poluvremena, tačnije u 52.minutu gosti dolaze u vodstvo. Nakon gužve u šesnaestercu domaćih, Marko Tešanović sjajnim šutem u suprotni ugao matira golmana Pajevića, a u 65. minutu Srđan Vitković nakon sjajnog solo prodora postiže drugi pogodak za goste. Domaći su uspjeli da ublaže poraz u 89. minutu kada je Divčića matirao Saša Đokić.

Famos se ovom pobjedom vratio u borbu za šampionsku titulu te u narednom kolu dočekuju Lokomotivu iz Brčkog, dok Glasinac putuje na megdan ekipi Jedinstva.