Remi Srbije protiv Portugala na startu kvalifikacija

trebevic.net

- prije 4 mjeseci u

Fudbal

Foto izvor: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerješeno, rezultatom 1:1, u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Na samom startu utakmice Potrugal je imao inicijativu, a već u 3. minutu nakon loše intervencije Milenkovića i Spajića Rafa Silva je šutirao, gotovo na prazan gol ali je lopta otišla pored stative.

Samo dvije minute kasnije, Penal za Srbiju. Tadić je poslao loptu  u šesnaesterac, ispred golmana Patrisija do lopte je Stigao Gaćinović, a potom ga je domaći čuvar mreže oborio, sudija Martinjak odmah je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Dušan Tadić.

Portugalci su ponovo u prilici u 16. minutu, nakon greške defanzivaca Srbije ali je na visini zadatka, još jednom bio Marko Dmitrović.

U 21. minutu van terena zbog povrede je morao Mijat Gaćinović, a zamijenio ga je Radonjić. I selektor Portugala samo devet minuta kasnije suočio se sa ogromnim problemom jer je van terena zbog povrede zadnje lože morao Kristijano Ronaldo.

U trenucima kada je Srbija imala blagu inicijativu, u 42. minutu,  sjevnula je solo akcija Danila Pereire koji je loptu vukao gotovo od  centra igrališta, a onda je silovito šutirao i pogodio same rašlje gola golmana Mitrovića

Sjajnu priliku imala je Srbija u 55. minutu, Lazović je prošao po lijevoj strani, vratio loptu do Ljaljića koji je šutirao preko gola, neometan, iz dobre pozicije.

Veliku priliku imali su reprezentativci Portugala u 71. minutu, ali je požrtvovana odbrana Srbije ipak sačuvala svoj gol, a dvije minute kasnije sudija Marčinjak, čini se, progledao je timu Mladena Krstajića kroz Prste. Lopta je pogodila Rukavinu u ruku, Marčinjak je prvo pokazao na bijelu tačku, a potom je poništio svoju odluku.

Do kraja utakmice, Gereiro je, u 90.minutu, šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže. Još dva puta Pepe je zaprijetio u sudijskoj nadoknadi ali rezultat se nije promijenio, a Srbija je osvojila veliki bod na startu kvalifikacija.

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.