“Sokolovi” pobjedom zaključili skromnu prvoligašku sezonu

Objavio:

trebevic.net

- prije 3 godine u

Fudbal

Fudbaleri Slavije savladali su u posljednjem kolu Zvijezdu na svom terenu sa 2:0.

Poslednje kolo Prve lige Republike Srpske dovelo je Zvijezdu 09 u Istočno Sarajevo kod Slavije. Bez ikakvog su rezultatskog imperativa igrali i jedni I drugi, kao i većim tokom šampionata, pa su mogli malo otvorenije da krenu ka protivničkom golu.

Gosti ipak iz te svoje igre nisu uspjeli da priprijete golu Ivana Trifkovića, dok je Slavija imala nekoliko opasnijih napada, uglavnom sa distance. Prvu priliku je imao Vehudin Alešević. OStavio mu je Marko Milenkoviću loptu, a ovaj dobro šutirao no Nikola Lakić uspjeva da odbrani taj šut.

Isti igrač bio je ponovo u akciji u narednom napadu. Tihomir Lalović mu je dao sjajnu loptu, ovaj ih prve još bolje šutirao iz voleja, no Nikola Lakić je na mjestu i brani taj šut. I onda u 11. minutu Slavija dolazi do prednosti.

Tihomir Lalović je oboren u kaznenom prostoru od strane Dušana Babića, a sudija Stojan Vukota je pokazao na bijelu tačku, iako su mnogi smatrali prestrogo. Loptu je uzeo Vučina Šćepanović I pogodio mrežu Lakića za vođstvo “Sokolova”.

Nakon tog gola, Slavija je imala još jednu dobru priliku. Marko Milenković, koji je nedugo nakon toga morao izaći iz igre zbog povrede, je šutirao tik pored gola.

U nastavku susreta I jedni I drugi su smirili ritam utakmice pa nije bilo većih prilika u nastavku. U 59. minutu Slavija duplira prednost. Opet je strijelac Šćepanović, I opet sa bijele tačke. Nemanja Boljanović je u kaznenom prostoru oborio Tihomira Lalovića, a sudija Stojan Vukota nije imao dileme, te je pokazao na bijelu tačku.

Nakon tog gola bez ikakvog razloga su se igrači obje ekipe unervozili, te je glavni sudija meča imao pune ruke posla što govori i osam žutih kartona u jednoj ovakvoj utakmici koja je bez ikakvog rezultatskog značaja.

Do kraja utakmice ostalo je 2:0 za Slaviju, te “Sokolovi” pobjedom završavaju jednu skromnu prvoligašku sezonu.