Sokolovi novom pobjedom nastavili niz bez poraza

Objavio:

trebevic.net

- prije 2 godine u

Fudbal

Fudbaleri Slavije savladali su danas na svome terenu Tekstilac sa 2:1 u meču 12. kola Prve lige Republike Srpske, nastavivši tako svoju seriju bez poraza koja traje osam utakmica.

Već u sedmoj minuti meča Slavija je povela sa 1:0. Marko Milenković je izveo slobodan udarac, a kapiten Nemanja Pušara pogodio za vođstvo Slavije.

Bilo je ovo izuzetno nervozno poluvrijeme, a za to je isključivi krivac sudija Dražen Marić iz Bijeljine koji je svojim odlukama navukao gnijev i jednih i drugih, a posebno kod gostiju kada gostujućem fudbaleru Aleksandru Kovaču nije smio ili nije htio da pokaže drugi žuti karton nakon tuče u gužvi, a onda i pogibeljnog starta nad Miljanom Govedaricom.

U takvoj atmosferi ekipe praktično i da nisu prijetile ka protivničkom golu, već  se igralo uglavnom na sredini terena. Prvu priliku gosti imaju u sam smiraj prvog dijela. Sve je uradio Siniša Simić, zalomio i svog čuvara, ali je onda Butorović pravovremeno ušao u šut i spriječio najgore.

Odmah iza toga uzvratila je i Slavija. Miljan Govedarica je sve sam uradio, a onda šutirao tik pored gola Duška Pećića. I onda na samom isteku jednog minuta sudijske nadoknade koliko je sudija produžio, loptu je presjekao lijevi bek “Sokolova”, Borislav Cicović, sam krenuo ka golu gostiju, i onda evrogolom matirao Duška Pećića za vođstvo od 2:0.

U nastavku susreta Slaviji se dogodilo isto ono što i protiv Napretka prošlog vikenda. Loše su ušli u drugo poluvrijeme, i to je kaznio odmah Aleksandar Milaković. Igrala se 48. minuta, Igor Susaković je šutirao, Butorović odbranio taj šut, ali je lopta došla pravo Milakoviću koji postiže gol za 2:1.

Pokušali su gosti odmah iza toga da pogode i drugi put, no jedna prilika je otišla u nepovrat nakon šuta pored gola, a revanširali su im se domaći kada nakon centaršuta Uroša Veljovića dvojica igrača kasne u petercu gostujućeg gola, i lopta odlazi u gol aut.

U 72. minutu velika prilika za Tekstilac. Igor Susaković je pobjegao čuvarima, uspio da se ispred Gorana Popovića izbori za šut, ali je Ivan Butorović vrhovima prstiju uspio tu loptu da izbaci u korner.

Tri minute kasnije Slavija ostaje bez trenera. Što nije pokazao Marku Stojiću, treneru gostiju u prvom poluvremenu, kada ga je samo opomenuo, Dražen Marić jeste nakon jedne situacije treneru domaćih, Draganu Radoviću, te ga je poslao na tribine. Tako je sudija iz Bijeljine još jednom pokazao da je glavni kamen spoticanja danas da se u Istočnom Sarajevu u jednom od derbiju kola gleda kvalitetan fudbal.

U 81. minutu Slavija promašuje zicer. Ponovo je sve sam uradio Miljan Govedarica, poigrao se sa odbranom Tekstilca, namjestio kao na tacni  priliku za Uroša Veljovića, a ovaj zapucao loptu preko gola. Ovome golu prethodila je nova sporna situacija. Dušan Marić je bez ikakve potrebe sa leđa, ne gledavši uopšte loptu, uletio u igrača Slavije, a za to mu je danas vrlo loši Dražen Marić, sa svojim pomoćnicima, pokazao samo žuti karton.

Tri minute kasnije ponovo je u šansi Miljan Govedarica. Najbolji fudbaer Slavije je ponovo lako izašao na kraj sa čuvarima, izašao na golmana Duška Pećića, ali je mladi čuvar mreže nogom sjajno spriječio da lopta završi iza njegovih leđa.

Do kraja utakmice, vidjeli smo još samo nekoliko žutih kartona, ali ne i golova, pa je Slavija stigla do pobjede 2:1, produživši svoj niz bez poraza na osam utakmica.