trebevic.net

- prije 4 years u

Fudbal

Foto izvor: Sportdc

Utakmica šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine donijela je duel nekadašnjih Premijerligaša Slavije i Viteza.

Obje ekipe su na teren izveli kombinovani sastav sa željom da šansu dobiju i oni fudbaleri koji inače nemaju previše prostora za igru, jer ih za vikend očekuju izuzetno bitne utakmice protiv Drine iz Zvornika, odnosno Olimpika.

Tokom prvog poluvremena viđena je jedna tvrda utakmica, sa dosta borbe, i videlo se da svaki od igrača na terenu želi da pokaže svom treneru da može biti od koristi. Ipak, bolje su krenuli gosti. Već u trećoj minuti Aleksandar Pušara je oborio u kaznenom prostoru Bobana Đerića, a danas vrlo loši sudija Jovo Karić je opravdano pokazao na belu tačku. Loptu u ruke je uzeo upravo Đerić, ali je Ivan Trifković pročitao njegov udarac, i na debitantskom nastupu za seniorski tim uspeo da odbrani penal.

To je bila i jedina prilika gostiju iz Viteza na ovom meču. Ni Slavija se nije previše proslavila, ali su ipak više pretili ka golu Ivana Tirića. Prvi šut u okvir gola „Sokolovi“ upućuju u 21. minutu. Marko Milenković je šutirao, a Ivan Tirić ipak bez problema odbranio taj šut.  U 35. minutu period mirne igre prekida Edin Salčin. Njegov šut odlazi preko gola.  I onda u 40. i 43. minutu Slavija ima dve velike prilike.

Prvo se iznenada u prilici našao Dino Hasković. Štoper Viteza, Vedran Vrhovac je smušeno reagovao i krenuo da vrati loptu prema golmanu Tiriću. Dino Hasković se našao između njih, i prvi stigao do lopte, ali mu je Tirić ušao u šut i odbranio taj udarac. Tri minute kasnije Nemanja Bošković je sjajno podvalio loptu za Edina Salčina koji izlazi 1 na 1 sa golmanom Tirićem, ali u želji da bude nesebičan dodaje do Stojanovića koji postiže pogodak, no zbog ofsajd pozicije sudija Jovo Karić poništava taj pogodaka, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu malobrojna publika na stadionu nije mogla previše uživati u fudbalskoj igre. Obe ekipe su strpljivo čekale svoju priliku, i nisu previše pretili ka golu protivnika.Prvu priliku za Vitez nakon one treće minute i promašenog jedanaesterca Bobana Đerića videli smo u 62. minutu. Posle jednog centaršuta Boban Đerić je spustio loptu za nekadašnjeg fudbalera Slavije, Ivana Mamića,  a ovaj iz odlične pozicije prebacuje gol Ivana Trifkovića. Nakon toga je zapretila Slavija. Odlično su iskombinovali Edin Salčin i Marko Marković. Ovaj prvi je centrirao, ali jedan defanzivac domaćih izbacuje loptu u korner.

Nisu mnogo ni jedni ni drugi pretili u drugom delu. Nakon nekoliko minuta zatišja iz slobodnog je situaciju radzdrmao Hrvoje Barišić. Defanzivac gostiju je iz slobodnog udarca odlično šutirao, ali je lopta otišla tik preko gola.

Nakon jednog previda pomoćnika Jure Muse koji nije video ofsajd Ivana Livaje, ovaj fudbaler je krenuo ka golu Trifkovića. Odigrao je zatim povratni pas za Tonija Livančića, a fudbaler Viteza šutirao tik pored gola Trifkovića. Igrala se tada 86. minuta, i bilo je sve izvesnije nakon toga da će se gledati penali koji će odlučiti pobednika.

U penal seriji su igrači bili precizni igrači na obe strane. Bjeloš i Hasković su pogađali za Slaviju a Barišić i Livaja za Vitez. U trećoj seriji golmani brane udarce Livančića i Stepančeva, a zatim ponovo pogađaju Rašić i Salčin. U petoj seriji sigurni su Vedran Vrhovac i Marko Milenković. U šestoj seriji Juraj Petrović promašuje čitav gol, a onda Nemanja Stojanović pogađa gol za prolaz Slavije.

1. Onaj ko je pisao ovaj izvještaj sa utakmice ne zna osnovna pravila sportskog novinarstva. Svaki tekst, pa i izvještaj sa sportskog dogadjaja mora imati LID, a to ovdje nema. Ovo je kao veoma loš pismeni rad jednog osnovca, recimo četvrtog razreda!!!!