trebevic.net

- prije 2 years u

Fudbal

Foto izvor: Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Napulju od Napolija (3:1) u meču 5. kola Lige šampiona. I pored neuspjeha šampon Srbije bi pobjedom u poslednjem kolu nad PSŽ-om mogao do Lige Evrope.

Bez obzira na poraz, za razliku od prva dva gostovanja u Parizu i Liverpulu, fudbelri Crvene Zvezde u Italiji sačuvali su obraz. Liverpul jeste bio bolji, ali i Zvezda je pokazala da nije slučajno u najkvalitetnijem klupskom takmičenju “starog kontinenta”.

Na stadionu “Sao Paulu” okupilo se oko 50.000 gledalaca, među kojima je bilo i 3.000 navijača Zvezde videlo je dobru fudbalsku predstavu.

Napoli je poveo u 9. minutu pogotkom Hamšika, a do poluvremena Mertens je još jednom zatresao mrežu odličnog Borjana. Simić je u 23. minutu proputio veliku priliku za Zvezdu, ali njegov udarac zaustavio je Ospina.

U nastavku meča Mertens pogađa za 3:0 (52. minut), ali Ben pet minuta kasnije postavlja konačan rezultat ovog meča.

U drugom meču grupe PSŽ je savladao Liverpul (2:1) i dodatno je tako zakomplikovao situaciju na tabeli. Napoli sada ima devet bodova, jedan više od “Svetaca”, dok je tim Јirgena Klopa trećeplasirani sa šest. Zvezda je posljednja u grupi sa četiri boda.