Arsenal osvojio prvi pehar u sezoni (VIDEO)

trebevic.net

- prije 6 months u

Fudbal

Foto izvor: Getty Images

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Liverpul u meču Komjuniti Šilda posle boljeg izvođenja penala 5:4. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a u penal seriji odlučujući je bio promašaj mladog Rajana Brustera.

Tobdžije su 16. put u istoriji osvojile trofej Superkupa i na prvom mjestu vječne liste izjednačili se sa Mančester Јunajtedom. Crveni su ostali na 15 pehara. Interesantno je da je Arsenal samo jednom poražen u Komjuniti Šildu – 1991. godine.

Utakmica na praznom Vembliju nije obilovala ljepotom, što je i očekivano s obzirom da su oba tima još u pripremnoj fazi pred početak sezone, a više prilika za gol, pogotovo u drugom poluvremenu, imao je aktuelni šampion sa Enfilda.

Kontolisali su crveni dešavanja na terenu i u uvodnom dijelu prvog poluvremena, ali je Arsenal iskoristio jednu brzu akciju i posle dodavanja Bukaje Sake odlični Pjer Emerik Obamejang je u 12. minutu preciznim udarcem u dalji ugao donio prednost svom timu.

Tobdžije su se opredijelile na kontre i do odlaska na odmor njihova postavka igre i te kako je donosila rezultat.

U nastavku utakmice Firmino, Sane i Minamino su pokušavali da donesu izjednačenje Liverpulu, a inicijativa se isplatila u 73. minutu kada je japanski rezervista iskoristio “rupu” u odbrani tima iz Londona i rutinskim udarcem savladao odličnog Martineza.

Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja ni pred jednim golom i o osvajaču prvog pehara u sezoni odlučivali su penali.

Tobdžije su bile nepogrešive – Alisona su redom savladali Nelson, Mejtlan Najls, Soareš, Luis i Obamejang, dok je u trećoj seriji neprecizan za Crvene bio Bruster. Sigurni izvođani penala u Klopovom timu bili su Salah, Fabinjo, Minamino i Džons.

Menadžer Crvenih Јirgen Klop je ispunio obećanje i od prvog minuta na teren je poslao najjaču postavu, a ono što Tobdžijama ide na ruku je podatak da su nedavno prekinuli seriju od deset utakmica u svim takmičenjima u kojima nisu uspeli da savladaju Liverpul.

Sezona u Premijer ligi počinje 12. septembra.