Objavio:

trebevic.net

- prije 4 mjeseci u

Ostali sportovi

Rukometaši Slavije savladali su večeras u svojoj dvorani sarajevsku Bosnu 36:29.

Mnogo bolje u susret su ušli gostujući igrači. Nošeni sa par intervencija Jasmina Hušića uspjevaju da odu na 5:2, a zatim i na 6:3, ali je to praktično i bilo sve od njih u ovom meču.

Rezultatski priključak domaći hvataju zahvaljujući Marku Pandžiću, i njegova dva brza gola, te su od tada kola krenula nizbrdo za goste iz Sarajeva. Ostatak utakmice protekao je u gotovo potpunoj dominaciji domaćih rukometaša, koji na poluvrijeme odlaze sa šest golova prednosti, 18:12.

U isto ritmu domaći nastavljaju i u drugom poluvremenu, pa Ivan Benić postiže gol za tada maksimalnih +7, 19:12, a poslije gola Mihajla Domazeta stižu i do +8, 21:13. Uspjela je Slavija i da ode na dvocofrenu prednost u 40.minutu, 26:16, što je domaća publika prihvatila sa velikim oduševljenjem, a tu prednost su znalački sačuvali do kraja meča.

Veliku prednost trener Slavije, Boris Tešanović, je iskoristio  te dao priliku igračima sa manjom minutažom, što su gosti takođe iskoristili, pa smanjili ovu ubjedljivu prednost na koliko-toliko pristojnih -7, 36:29.

Utisak na ovu sjajnu utakmicu domaćih pokvarila je nova povreda u Slavijinoj ekipi. Povredu ruke doživio je Srđan Lale, koji je tako produžio listu povrijeđenih igrača u premijeligašu iz Istočnog Sarajeva.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Mladen Vukadin i Ivan Benić sa po šest pogodaka, dok je kod gostiju Haris Bračković 11 puta pogađao mrežu.

RK Slavija-RK Bosna 36:29 (18:12)

Sportska dvorana “Slavija”
Gledalaca: 350
Sudije: Irhad Mešić i Ognjen Šatordžija
Sedmerci: Slavija 4(4), Bosna 4(3)
Isključenja: Slavija 8 Minuta, Bosna 6

Slavija:Močević, Trapara, Ristić, Benić 6, Tošić 3, P. Tešanović, Radovanović 1, Domazet 3, S. Lale, Luketa 4,Tuševljak 2, Vukadin 6, M. Tešanović 3, Moćić 1, Čelica 3, Pandža 4 Trener: Boris Tešanović

Bosna: Hušić, Bračković 11, Haliković, Bašić, Tahirović, Čakal, Čavčić 3, Begić, Karamehmedović 4, Šestan 1, Burzanović, Đapo, Torlaković 3,Muhović 2, Gušić 3,Hušić, Balta 2

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.