- prije 3 mjeseci u

Ostali sportovi

Foto izvor: Arhiva/trebevic.net

Rukometaši Slavije savladali su Goražde u gostima.

Premijerligaš iz Istočnog Sarajeva je u utakmici 16. kola Premijer lige BiH u gostima savladao Goražde 31:24 i tako napravio ogroman korak ka opstanku u elitnom rangu bosanskohercegovačkog rukometa.

Od prve do zadnje minute Sokolovi su dominirali u ovom meču, te su na poluvrijeme otišli sa prednošću 17:11. Nastavak je donio istu sliku na terenu, te ekipa Borisa Tešanovića stiže i do treće pobjede nad Goraždem ove sezone.

Uz to, ”Sokolovima” na ruku ide i poraz Dervente od Vogošće, a baš u sljedećem kolu Derventa stiže u Istočno Sarajevo.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Pandžić sa 10 pogodaka, dok su kod domaćina Džemal Osmanković i Damir Delić po šest puta pogađali mrežu gostiju.

RK GORAŽDE – RK SLAVIJA 24:31 (11:17)
Dvorana u Goraždu
Gledalaca: 200
Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac
Sedmerci: Goražde 5 (3), Slavija 2(2)
Isključenja: Goražde 2 minute, Slavija 10 minuta

Goražde: Hamzić, Bukva, Osmanković 6, Pušilo, Merkez 4, Krakonja, Đana 2, Hošo, Delić 6, Bečić, Pilav 2, Jamak, Karkelja, Žiga 1, Laković 1, Krivokapić 2

Slavija: Ristić, Benić 4, Lazarević 1, Tošić, Bujak, Domazet 3, Trnčić, Močević, Luketa 3, Trapara, Tuševljak, Vukadin 4, Tešanović 2, Čelica 4, Pandžić 10

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.