Tango zabilježio prvu pobjedu na domaćem terenu

Objavio:

trebevic.net

- prije 2 mjeseci u

Fudbal

Tango je u prvoj ovogodišnjoj utakmici na svom parketu slavio pobjedu od 4:2 protiv ekipe Brčko Zravlje, što je prvi trijumf Mirka Čampare u ulozi trenera ”crvenih”.

Na prvi pogodak čekalo se do 11. minuta, kada je Ognjen Erić udarcem iskosa s lijeve strane pogodio suprotni ugao gostujućeg gola. Do tada u obostrano otvorenoj igri bilo je više dobrih prilika na obje strane, a istakli su se golmani Adnan Delihasanović i Marko Aleksić.

Sjajnu priliku za poravnanje imao je Sead Buljibašić u 15. minutu, kada je izašao sam pred Delihasanovića, ali je domaći čuvar mreže bio na visini zadatka.

Tango je pogotkom u 22. minutu na nabolji način otvorio drugo pluvrijeme. Strijelac je bio Stefan Jokić. Brčaci su smanjili na 2:1 u 24. minutu. Semir Hodžić ubacio je loptu s desne strane i na suprotnoj stativi pronašao Aleksandra Milakovića, kome nije bilo teško da matira Delihasanovića.

Gosti su imali nekoliko dobrih prilika, ali je Delihasanović odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. U 33. minutu stigla ih je kazna. Tango je izveo prekid s desne strane nakon kojeg je Slobodan Elez pogodio za 3:1.

Gosti su se odlučili da nastupaju sa golmanom-igračem, što im je urodilo plodom u 35. minutu, kada je Sead Buljubašić smanjio na 3:2. U posljednjim trenucima utakmice Jokić je postavio konačnih 4:2.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.