Objavio:

trebevic.net

- prije 4 mjeseci u

Fudbal

Fudbaleri Slavije i Podrinja odigrali su juče u Istočnom Sarajevu 0:0 u utakmici 3. kola Lige za prvaka.

U utakmici bez rezultatskog značaja za obje ekipe gledaoci na tribinama mogli su uglavnom da gledaju jednu fudbalsku uspavanku. Teško je fudbalerima pronaći motiv za igru kada utakmice već par kola nemaju takmičarski značaj, i uglavnom se ove utakmice igraju da se otalja prvenstvo, i prilika da nekim mlađim igračima. Tako su i jedan i drugi trener izvršili dosta izmjena, a u sastavu Podrinja je bilo i nekoliko igrača iz kadetske selekcije.

Prvo poluvrijeme gotovo i da nije donijelo šanse. Slavija prijeti preko Luke Milisavljevića, ali je njegov šut bio premlak za golmana Đurića. Nakon toga iz slobodnog pokušava Nemanja Pušara, ali je i njegov šut slab za golmana Podrinja.

Gosti u finišu prvog poluvremena imaju dvije prilike. Prvo je Adnan Barjektarević sa lijeve strane krenuo prema sredini, odbrana Slavije ga je olako shvatila i pustila na šut, ali je Ivan Butorović lijepo odbranio taj šut. Vrlo brzo nakon toga još jedna velika prilika za Podrinje. Imala je Slavija slobodan udarac, ali su katastrofalno izveli taj prekid I uslijedila je brza kontra gostiju, koju u posljednji trenutak spriječava ponovo golman Slavije, Ivan Butorović.

Nastavak susreta donosi nešto više prilika, ali je i dalje to bilo daleko od utakmice koja može dobiti prolaznu ocjenu. Slaviji je pripao prvi dio drugog poluvremena, uspjeli su stvoriti neke (polu)prilike, međutim to je bilo sve jalovo. Najbolju priliku imao je Slađan Antić u 60. minutu meča. Golman Đurić je slabo ispucao loptu, Antić je vidio da je on daleko od gola, pokušao, ali je Đurić uspio da se vrati i krajnjim naporom izbaci u korner.

Nakon te prilike dvije šanse stvaraju gosti. Prvo sa distance šutira Ademin Hadžić, a Butorović  brani, da bi ona poslije loše procjene Slavijine odbrane u prilici bio i Saša Lazić, zaobišao je i golmana Butorovića, ali je golman Slavije uspio zahvatiti loptu taman toliko da ona ode u korner.

Ogromnu priliku Slavija ima u 90. minutu. Sve su lijepo uradili domaći fudbaleri, uposlili kao na tacni Maka Muharemovića koji je vrlo loše šutirao iz te pozicije, pa je Savo Đurić, koji je već bio pao na zemlju imao vremenu da odbrani taj šut, pa je ostalo na kraju 0:0.

SLAVIJA – PODRINJE 0:0
SRC Slavija
Gledalaca: 100
Sudija: Danko Butulija (Trebinje)
Žuti kartoni: Milenković, Babić, M.Lalović (Slavija), Vuković, Redžić, Karjašević (Podrinje)

Slavija: Butorović, Milenković, M.Lalović, N.Pušara, Popovac, Antić, Bojanić, Hasković, Milisavljević (od 89. Muharemović), Taušan, Babić

Podrinje: Đurić, Berbić, Barjektarević (od 86. A.Arnautović), Redžić (od 83. Gligić), M.Arnautović, Božić (od 12. M.Hadžić), Vuković, Došlo, Lazić, A.Hadžić, Karjašević

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.