Objavio:

trebevic.net

- prije 3 mjeseci u

Fudbal

Fudbaleri Slavije zabilježili su ubjedljivu pobjedu danas u Istočnom Sarajevu protiv zvorničke Drine, 4:0, u okviru 19. kola Prve lige Republike Srpske.

Po izuzetno teškom terenu bilo je teško išta smisleno odigrati, pa se igra uglavnom preskakala i tražili su se napadači preko zadnje linije. Po zemlji, praktično, nije bilo moguće nište povezati, pa nije ni čudo što je Slavija svoje golove postigla uglavnom iz prekida.

Na prvi gol čekalo se 13. minuta. Poslije kornera, Milan Lalović je bio najviši u skoku, preglavao je na drugu stranu, a na drugoj stativi je loptu sačekao kapiten Nemanja Pušara i pogodio za 1:0.

Prednost ‘’Sokolova’’ je duplirao Marko Marković. On je sredinom prvog poluvremena zamijenio Aleksandra Pušaru, koji zbog povrede nije mogao nastaviti meč, a i sam povrijeđen Marković stisnuo je zube i ušao u igru. Ispotaviće se bio je to sjajan potez jer je Marković, iako defanzivac, dva puta pogodio mrežu nemoćnog Vićića. Prvi put, u smiraj prvog poluvremena, Marković je iskoristio centaršut Veljovića iz kornera i matirao golmana Drine.

U drugom poluvremenu Slavija je potpuno dotukla Zvorničane. Ponovo je strijelac Marko Marković. Ovaj put bio je to slobodan udarac za Slaviju na nekih 35 metara od gola, Milenković je centrirao, a Marković samo okrznuo loptu koju je sproveo iza leđa Vićića. Već tada nazirao se potop Drine, a onda u 59. minutu Nemanja Pušara postiže i svoj drugi pogodak na meču. Bila je to brza kontra Slavije po desnoj strani, Vićić je uspio intervenisati, ali je lopta pala pravo na nogu Nemanji Pušari koja lako rješava tu situaciju.

Do kraja utakmice gotovo da nije bilo nikakvog uzbuđenja, pa na kraju ostaje Slavija-Drina 4:0. Ovom pobjedom Slavija je gotovo riješila sve dileme oko plasmana u Ligu za prvaka, dok je Drina već odavno to obezbijedila.

Treći gol pogledajte u videu ispod:

SLAVIJA – DRINA  4:0 (2:0)
SRC Slavija
Gledalaca: 400
Sudija: Luka Bilbija (Prijedor)
Strijelci: 1:0 N.Pušara 13, 2:0 Marković 39, 3:0 Marković 50, 4:0 N.Pušara 59
Žuti kartoni: Prutina, Stojanović, Lalović, N.Pušara, Cicović (Slavija), Musić (Drina)

Slavija: Butorović, Cicović, Milenković, N.Pušara, Prutina, Stojanović (od 57. Milisavljević), Popovac, Bojanić, Lalović, Veljović (od 82. Babić), A.Pušara (od 25. Marković)

Drina: Vićić, Musić, Vasiljević, Kikić, Nikolić (od 46. Dragutinović), Marković (od 59.Damjanović), Stupar, Kostić (od 74. Majlović), Vasić, Avdić, Ćulum

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.