trebevic.net

- prije 3 sedmica u

Fudbal

Foto izvor: Sportdc

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su jutros u pripremnom meču Famos sa minimalnih 1:0. Gol odluke postigao je Dalibor Kulina u 87. minutu meča.

Iako je utakmica igrana u jutarnjem terminu vrijeme za igru je bilo izuzetno teško, što je uz nedostatak pripremnih utakmica i teške noge uzrokovalo jak tempo i borbu, ali uz dosta grešaka i malo prilika pred golovima.

Prvu priliku Slavija stvara u 16. minutu meča. Golman Famosa, Dušan Remić, je glavom intervenisao van svog kaznenog prostora, otklonio jednu opasnost, ali je iz pozadine stigao šut Nemanje Pušare koji je krenuo iz prve da prebaci istrčalog Remića, no preko gola.

Uzvratio je Famos sjajnom šansom desetak minuta kasnije. Marković se poigravao u defanzivi, napadač Famosa, Lazar Simović, mu oteo loptu, odigrao povratnu za Kuljanina, njegov prvi šut blokira defanzivac Tanaka Soiširo, a u drugom navratu golman Slavije, Ivan Buturović, sigurno brani taj šut.

Najbolju priliku u prvom dijelu Slavija je stvorila pred sami kraj poluvremena. Bila je to dobra akcija, Dino Hasković je ostao sam na šutu u kaznenom prostoru, no sjajnom paradom Dušan Remić spriječava “Sokolove” da stignu do prednosti.

Imale su obje ekipe po nekoliko šuteva iz daleka, no golmani Remić i Buturović su danas bili na visini zadatka.

U nastavku susreta i jedan i drugi trener su dali priliku svim svojim igračima sa klupe, pa je opao i ritam utakmice što je dovelo da u nastavku meča ne vidimo gotovo ništa od ozbiljnijih prilika niti pred jednim niti pred drugim golom.

I kada se činilo da će utakmica završiti 0:0, Slavija stiže do gola. Slobodan udarac sa 25 metara po sredini gola je izveo Aleksandar Milinković, no lopta se odbila od živog zida ka kaznenom prostoru. Odbrana Famosa je sporo reagovala, loše izbacila loptu, i na nju je natrčao Dalibor Kulina i pogodio za 1:0.

Do početka prvenstva 12. avgusta ekipe će odigrati po još jedan kontrolni meč koji će biti generalna proba pred start Prve i Druge lige Republike Srpske.

FAMOS – SLAVIJA 0:1 (0:0)
Stadion u Vojkovićima
Gledalaca: 30
Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo)
Strijelci: Kulina 87 (Slavija)
Žuti kartoni; –

Famos: Remić, Koprivica, Frganja, D.Lučić, Blažić, Tešanović, Perović, Kuljanin, Otović, Samardžija, Simović Igrali su još: Terzić, Bjelica, Mičić, Tambur, N.Lučić, Ruduljić, Stojanović, Purković, Šešlija, Milinković

Slavija: Buturović, Prutina, Soiširo, M.Marković, Cicović, Berjan, N.Pušara, Hasković, Stojanović, Lalović, Babić  Igrali su još: Antić, A.Pušara, Taušan, Milinković, Bjelak, Škrba, Divjan, Kulina, V.Marković, Janković

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.