trebevic.net

- prije 1 sedmica u

Fudbal

Foto izvor: StarSport

Fudbaleri Crvene Zvezde pobijedili su Liverpul (2:0) u veličanstvenom ambijentu stadiona “Rajko Mitić” pred više od 50.000 gledalaca, u meču 4. kola Lige šampiona. Ovim trijumfom “crveno-bijeli” sada imaju 4 boda, i ravnopravno konkurišu za opstanak u Evropi i na proljeće.

Nisu se prepali izabranici trenera Vladana Milojevića velikog rivala, niti su previše razmišljali o nedavnom porazu na “Enfild Rouzu” (0:4) i od prvog minuta su pokazali da mogu parirati Salahu i društvu. Pristalice crveno-belih su engleskog velikana dočekali sjajnom koreografijom sa stihovima Petra Petrovića Njegoša iz “Gorskog vijenca”: “Neka bude borba neprestana, neka bude što biti ne može”.

Milan Pavkov zauvijek će da pamti 6. novembar 2018. godine.

Zvezda je napadala u talasima, odlično se branila i kontrolisala sredinu terena, pa su napadi “crveno-bijelih” imali i “glavu i rep”. A onda je eksplodirao nišlija Milan Pavkov, koji je u rasponu od nekoliko minuta napravio zemljotres u Beogradu, sa epicentrom na “Marakani”.

Igrao se 22. minut, kada je poslije kornera Marina, Pavkov nebeski skočio i poslao loptu u mrežu Alisona za 1:0. Nije se Zvezda povukla, naprotiv! U 28. minutu uslijedila je dobra kontra, Pavkov je povukao loptu, okružilo ga je nekoliko fudbalera Liverpula, ali devetka Zvezde kao iz topa šalje bombu sa 20 metara, lopta je u mreži, 2:0 za šampiona Srbije.

Do kraja poluvremena Liverpul je očekivano pritiskao, imao nekoliko opasnih napada, ali na sreću Borjana, lopte su uglavnom završavale pored okvira gola.

U nastavku meča Liverpul je imao inicijativu, ali Zvezda ju “junački” sve izdržala, čak u nekoliko navrata i opasno zaprijetila iz kontranapada, hrabro se borila i na kraju izvojevala veliku pobjedu, tri boda, i milion evra nagrade koliko UEFA časti za pobjedu u Ligi šampiona.

U preostala dva kola Crvena zvezda gostuje u Napulju kod Napolija, i u poslednjoj rundi grupne faze Lige šampiona dočekuje PSŽ. Јoš jedno čudo i “crveno-bijeli” bi mogli i prezimiti u Evropi.

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.