Top 10: Najtraženije marke automobila u EU

Izvor: B92

Objavio:

trebevic.net

- prije 3 mjeseci u

Auto svijet

Foto izvor: Ilustracija

Prema podacima iz 28 zemalja EU i 3 zemlje EFTA, najprodavaniji automobilski brend u 2018. godini bio je Volkswagen, a slijede Renault i Ford.

Volkswagen ubedljivo drži prvu poziciju sa 1.746.674 prodata vozila u 31 evropskoj zemlji, uz tržišno učešće od 11,2%, objavio je focus2move.com.

Renault, koji je zauzeo poziciju broj 2, u 2018. godini isporučio je evropskim kupcima 1.097.286 vozila, što čini 7% tržišta novih automobila, dok je treći Ford prodao 1.013.938 jedinica (6,5% tržišta). Zanimljivo je da se među deset najtraženijih auto-brendova u Evropi nalazi samo jedan japanski (Toyota na 10. poziciji). Pogledajte listu top 10 najprodavanijih automobilskih marki. Podaci se odnose na 28 zemalja članica EU i 3 zemlje članice EFTA sporazuma (Norveška, Island Švajcarska):

Pozicija:Brend:Broj vozila u 2018:Tržišno učešće u 2018:
1.Volkswagen1.746.67411,2%
2.Renault1.097.2867%
3.Ford1.013.9386,5%
4.Peugeot971.0026,2%
5.Opel882.3595,7%
6.Mercedes879.8955,6%
7.BMW811.0415,2%
8.Audi724.3454,6%
9.Škoda724.1774,6%
10.Toyota710.1634,6%

Inače, pozicije od 11. do 20. mesta zauzimaju redom: FIAT, Citroern, Hyundai, Dacia, Kia, Nissan, Seat, Volvo, Suzuki i Mazda, dok se 21-30. mjesta nalaze: MINI, Jeep, Land Rover, Mitsubishi, Honda, Smart, Alfa Romeo, Jaguar, Porsche i Lancia (ovaj italijanski proizvođač zastupljen je na tržištu samo sa jednim modelom – Ypsilon).

Napomena: komentari čitalaca ne predstavljaju ni na koji način stav redakcije portala trebevic.net. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se pregleda i neprimjereni komentari se ne objavljuju. Portal trebevic.net zadržava pravo brisanja komentara bez najave i bez objašnjenja.

Uslovi komentarisanja: Poštovani, pri objavi komentara molimo Vas za kulturno izražavanje. Administrator neće objaviti komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge po bilo kojoj osnovi ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.

Redakcija Trebević Info Portala je u slučaju komentara koji izazivaju rasnu, nacionalnu ili vjersku mržnju, te potiču na nasilje dužna obavijestiti nadležne organe o takvom pristiglom komentaru.

Ostavite komentar

Your email address will not be published.